عبارت
از تاریخ
   
تا تاریخ
   
متن کامل پیام حضرت امام به مناسبت پذیرش قطعنامه ۵۹۸

نباید شهادت را تا این اندازه به سقوط بکشانیم که بگوییم در عوض شهادت فرزندان اسلام تنها خرمشهر و یا شهرهای دیگر آزاد شد. تمامی اینها خیالات باطل ملیگراهاست. ما هدفمان بالاتر از آن است. ملیگراها تصور نمودند ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین الملل اسلامی در جهان فقر و گرسنگی است. ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم.

حضرت معصومه سلام الله علیها

امام مقید بودند در کنار مرقد شریف حضرت معصومه (سلام الله علیها) حاضر شوند، و توجه خاصی داشتند که روزانه خودشان را به زیارت حضرت برسانند، و زمانی که حتی در مسجد سلماسی درس می گفتند زیارتشان ترک نمی شد و زمانی که درس و بحثشان گسترش پیدا کرد و به مسجد اعظم آمدند همچنان به زیارت حضرت معصومه مداومت داشتند.

پاسخی به آقای خوئینی ها؛ رقیب سیاسی نهضت آزادی که بود؟

آقای موسوی خوئینی ها دبیرکل مجمع روحانیون مبارز در کانال تلگرامی خود که سابقه راه اندازی آن به پس از فوت آقای هاشمی می رسد، با انتشار سوالی به نقل از یکی از خوانندگان در مقام پاسخ، با گفتن حرف هایی نه چندان دقیق، واقعیت هایی را مغلوط جلوه داده و برخی از حقایق را پوشانده اند؛ از این رو مطالبی به منظور جلوگیری از تحریف تاریخ و تحریف حضرت امام (ره) در ادامه می آید.

امام فرمودند: عجب نمازی شد!

درآمد: در پنجمین روز از مردادماه ۱۳۵۸، با اقامه اولین نمازجمعه تهران به دستور امام خمینی و به امامت آیت‌الله سید محمود طالقانی در دانشگاه تهران، احیای این فریضه اسلامی درسایر استان‌ها و شهرهای بزرگ ایران نیز آغاز گشت و رفته‌رفته برگزاری این نماز عبادی- سیاسی، به دورترین نقاط کشور نیز تعمیم یافت. درسالروز این رویداد شاخص تاریخ نظام اسلامی و دربازخوانی نسبت امام خمینی با احیای این فریضه ارجمند، با دکتر احمد جلالی از متولیان برگزاری اولین نمازجمعه تهران به گفت‌وگو نشسته‌ایم که نتیجه آن را پیش روی دارید. امید آنکه مقبول افتد.

جوانی که اولین شهید یک فتوا شد

«احمد سلمان رشدی» در خانواده‌ای مسلمان در هند به دنیا آمد، در ۱۳ سالگی به انگلستان مهاجرت کرد و تبعه انگلستان شد. سلمان رشدی که تا پیش از انتشار کتاب «آیات شیطانی» ۴ رمان و ۲ فیلمنامه منتشر کرده بود، عضو هیئت انستیتو فیلم انگلستان، عضو هیئت مشاورین انستیتو هنرهای معاصر و عضو انجمنسلطنتی ادبیات انگلستان است. رشدی اولین بار با نوشتن کتاب «بچه‌های نیمه‌شب» به شهرت رسید و جایزه بوکر را دریافت کرد. داستان‌های سلمان رشدی اغلب در سبک رئالیسم جادویی نوشته شده‌اند که گونه‌ای مبتنی بر حضور شخصیت‌ها و رخدادهای غیرواقعی در بستر واقعیت است.

اگر شیخ فضل الله و مرحوم نائینی بودند، هر دو جذب امام می‌شدند

بی تردید رویداد تاریخی مشروطیت ایران و درس‌های آن، در شکل‌گیری اندیشه سیاسی امام خمینی تاثیری مهم داشته و شاهد آن نیز، استناداتی است که در بیانات و پیام‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به درس‌ها و عبرت‌های مشروطیت صورت گرفته است. در بازخوانی این تاثیر و در نگاه کلان‌تر «نسبت فکری امام خمینی با جریانات دخیل در رویداد مشروطیت» با حجت الاسلام روح‌الله حسینیان گفت‌و‌شنودی انجام گرفته است که درپی می‌آید.

من احساس حقارت می‏کنم

بسم الله الرحمن الرحیم‏