من احساس حقارت می‏کنم

من به این چهره‏هاى نورانى و بشاش شما، و به این گریه‏ هاى شوق شما حسرت میبرم. من احساس حقارت می‏کنم. من وقتى با این چهره‏ ها مواجه می‏شوم. و این قلبهائى که به واسطه توجه به خداى تبارک و تعالى این طور در چهره‏ ها اثر گذاشته است، احساس حقارت می‏کنم. من غیر از دعا که بدرقه شما کنم چیزى ندارم.


بسم الله الرحمن الرحیم‏

نمونه بودن جوانان ایران در تاریخ‏

تاریخ اسلام جز یک برهه از صدر اسلام، جوانانى مثل جوانهاى ایران ما سراغ ندارد. و ملتى مثل ملت ایران در تاریخ ثبت نشده است. شما در کجاى تاریخ- جز یک برهه در صدر اسلام آن هم نه به طور وسیع بلکه به طور محدود- سراغ دارید که جوانان یک کشور این طور عاشق جنگ باشند؟ این طور عاشق دفاع از کشور خودشان باشند؟ و این طور ملت، همه با هم یکصدا دنبال پیروزى ارتش و سپاه پاسداران و سایر قواى مسلحه باشند؟ و کجا دیدید که عاشقانه دنبال شهادت باشند؟ من به این چهره‏هاى نورانى و بشاش شما، و به این گریه‏هاى شوق شما حسرت میبرم. من احساس حقارت می‏کنم. من وقتى با این چهره‏ها مواجه مى‏شوم. و این قلبهائى که به واسطه توجه به خداى تبارک و تعالى این طور در چهره‏ها اثر گذاشته است، احساس حقارت می‏کنم. من غیر از دعا که بدرقه شما کنم چیزى ندارم که به شما بکنم. من چطور به این احساسات خداگونه و به این توجهاتى که شما به خداى تبارک و تعالى دارید، و به این عزم راسخ شما و این شجاعت بینظیر شما، چطور من مى‏توانم از شما ستایش کنم؟

اختلاف بین گروهها؛ خواسته دشمن‏

عزیزان من! شما در بارگاه حق تعالى منزلت دارید. شما و ملت ما در یک برهه حساسى از زمان واقع شده‏اید که باید همان کلامى را که در صدر اسلام گفته شده است که‏ «تمام اسلام با تمام کفر مواجه هستند» «۱» براى شما گفته بشود. شما امروز پاسداران اسلام هستید. اى دوستان من، اى عزیزان من! توجه بکنید که این سفرها که مى‏کنید، این مجاهدات که مى‏کنید خالص باشد، براى خدا باشد. اختلافات را، اختلافات شخصى، اختلافات گروهى، در ذهن خودتان نیاورید. همه شماها- چه ارتش، چه ژاندارمرى و چه سپاه پاسداران و سایر داوطلبانى که براى دفاع از اسلام و دفاع از شرافت اسلامى خودشان به جبهه‏ ها مى‏روند، همه شماها- لشکرهاى اسلامى هستید. همه شما ارتش امام زمان- سلام الله علیه- هستید. توجه کنید که آن آداب اسلامى را حفظ کنید، با هم اختلاف نکنید. دشمن مى‏خواهد که بین این گروههاى مجهز براى جهاد، اختلاف بیندازد. ارتش را از سپاه پاسداران جدا کند، سپاه پاسداران را از آنها جدا کند. شما همه اهل یک ملت هستید، اهل یک اسلام هستید، همه در پناه قرآن هستید، زیر پرچم اسلام هستید، با هم هماهنگ باشید. اگر خدا نخواسته اختلاف پیدا بشود در شما، اختلاف پیدا بشود در سران شما، اختلاف بشود در گروههایى از شما، خداى نخواسته، یک کشور اسلامى به دست کفر مى‏افتد. و اسلام تا زمانهاى بسیار طولانى باز به انزوا کشیده می‏شود.

پرهیز از اختلاف، تکلیف همگانى‏

این تکلیفى است براى همه جوانان ایران و همه ملت که در یک همچو وقت حساس اختلاف نکنند و اختلاف ایجاد نکنند. خداى نخواسته با اختلاف، تمام این کشور از دست مى‏رود. و تمام جوانهاى ما باز به آن حالى که در سابق بودند خداى نخواسته مبتلا مى‏شوند. کوشش کنید در اینکه با هم همه برادر باشید. امروز هم ارتش ایران و هم ژاندارمرى ایران و هم سایر قواى مسلحه و هم شما برادران، همه‏تان در زیر بیرق اسلام هستید، و برادر باید باشید. اگر برادر باشید و با هم و با یک توجه الهى، با یک وحدت، به‏ دشمن حمله کنید شما پیروز هستید. و اگر خداى نخواسته در بین شما خلافى پیدا بشود- که آرزوى دشمن ماست، دشمن شماست- ممکن است طور دیگر پیش بیاید. این یک تکلیف الهى است براى همه، براى همه گویندگان، براى همه نویسندگان، براى همه شماها که در جبهه‏ها جوانمردانه به پیش مى‏روید و فداکارى مى‏کنید. یک تکلیف الهى است براى همه که دعوت به وحدت بکنند. دعوت به اجتماع بکنند. این جوانهاى ما از هر طایفه‏اى و از هر گروهى که هستند، و در جبهه‏ ها براى اسلام جنگ مى‏کنند، اینها نور چشمهاى اسلام هستند، اینها کسانى هستند که اسلام و مسلمین به اینها باید ارج بگذارد، به اینها باید افتخار کند. کسانى که اهل قلم هستند، اهل بیان هستند، کوشش کنند که مردم را دعوت به وحدت بکنند، مردم را دعوت به جهاد بکنند. اگر خداى نخواسته از قلمى، از زبانى چیزى بیرون بیاید که موجب تشتت بشود، جرمى است نابخشودنى پیش خداى تبارک و تعالى. همه اهل این کشور هستید، و مى‏خواهید کشورتان را حفظ کنید، اختلاف نباشد بین شما. گوش به اشخاصى که ایجاد اختلاف مى‏کنند ندهید. و همه همصدا با هم توجه کنید به خداى تبارک و تعالى. قدرتهاى بزرگ که مایوس شدند از اینکه با جنگ و با حمله نظامى بتوانند کارى بکنند، دست به شیطنت زده‏اند و مى‏خواهند شماها را از هم جدا کنند و اختلاف بین شما بیندازند.

هدف دشمن از تضعیف روحانیت‏

بیدار باشید! ملت ما بیدار باشد! توجه داشته باشد که هر گوینده‏اى که بخواهد ایجاد اختلاف بکند، هر گوینده‏اى که بخواهد روحانیون را تضعیف بکند، نظر به روحانیون تنها نیست. آنها را تضعیف مى‏کند، دنبالش شما هستید. آنها مى‏خواهند که هجوم به این مملکت بکنند و همه چیز این مملکت را ببرند، و کسى نباشد یک تعرضى بکند، یک مقابله‏اى بکند. شما هر کدامتان که یادتان باشد، از اولى که این کودتاى رضا خان تحقق پیدا کرد تا حالا در هر قضیه‏اى که بوده است روحانیون در صف مقدم، مخالفت کرده‏اند و زجرها کشیدند و حبسها رفتند و تبعیدها رفتند، و مردم مسلمان دنبال آنها هستند. و اگر آنها از مردم گرفته بشوند و مردم از آنها گرفته بشوند، آن روزى است که ابرقدرتها جشن مى‏گیرند. روشنفکرهایى که عامل ابرقدرتها نیستند، لکن اعمالى مى‏کنند، صحبتهایى مى‏کنند که در نتیجه، همان نتیجه عمال آنها را مى‏دهد، بیدار بشوند. توجه بکنند به اینکه یک مملکت اسلامى است. یک مملکتى است که مال خودتان شده است.

مستقل است. وابسته به هیچ جا نیست. کارى نکنید که این وابستگى که گسسته شده است دوباره پیوسته بشود. دعوت به اسلام بکنید. دعوت به صلاح بکنید. دعوت به تجهیزات سلاحى بکنید. دعوت به فرهنگ اسلامى بکنید. این فرهنگهاى غربى را بیش از پنجاه سال است که شما دیدید، و هر چه به سر این ملت آمد از این فرهنگ غربى آمد. هر انحرافى که براى جوانهاى عزیز ما پیدا شد به واسطه این فرهنگ غربى بود. روشنفکرها توجه کنند به اینکه مهلت بدهند یک چند سالى هم فرهنگ اسلامى باشد. تجربه کنند ببینند که با فرهنگ اسلامى چه خواهد شد.

من دعاگوى همه شماها هستم. و باز تاکید مى‏کنم که در جبهه‏ ها که- ان شاء الله- با سلامت بروید و با سلامت برگردید و پیروز باشید، با پیروزى برگردید، پیروزى شما در گرو وحدت شماست و در گرو ایمان شماست. ایمان داشته باشید. قوى کنید ایمان خودتان را و با همه قواى مسلحه همراه باشید. مقصد یک مقصد است و آن شکست ابرقدرتهاست. و من امیدوارم که شما با سلامت و سعادت باشید و این راهى که راه خداست طى کنید و با پیروزى برگردید، و اینجا من شما را پیروزمندانه باز ملاقات کنم.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته‏

به اشتراک بگذارید : تلگرام   |   فیس‌بوک
نام :
ایمیل :
پیام :