سخنرانی صریح و بی‎پرده سیدحمید روحانی/۴:

موقع پیروزی انقلاب، روحانی در جمع بده‎بستان‎کننده‎ها در حال رشد بود/ثمره نهالی که کاشتند، بریده شدن سر سیدالشهداء است

دین و خدا را زیر سوال می‌برند تا خود را تبرئه کنند. عزت و شرافت را زیر پا می‌گذارند تا کار خود را توجیه کنند. چرا امروز رئیس‌جمهور کشور ما دست و پا می‌زند تا آرمان‌ها و اصول انقلابی را زیر سوال ببرد و تضعیف کند؟ چنین شخصی اسیر نفس است و نفس به او اجازه نمی‌دهد که بگوید من عرضه این کار را ندارم و چنین مسئولیتی برای من سنگین است...


چهارمین قسمت از سخنرانی سیدحمید روحانی را در ادامه از نظر می‎گذرانید:

*هشتمین ویژگی امام: خود را نمی‎دید

آخرین ویژگی حضرت امام که در اینجا به آن می‌پردازم این است که ایشان انسانی بود از خود رسته یعنی توانسته بود خود را نبیند. این کار بسیار سخت است که انسان از خودخواهی و خودبینی پرهیز کند. ایشان نه تنها خود را نمی‌دیدند، بلکه اگر جایی از ایشان تعریف یا ستایش می‌شد، منزجر بودند و ناراحت می‌شدند. شاید در تلویزیون دیده باشید که وقتی مرحوم حجازی آیه "الله نور السموت والارض(۱)" را خواند و حضرت امام را مصداق این آیه دانست ایشان اعتراض کرد. یا وقتی در حسینیه جماران عده‌ای شعار می‌دادند "توطئه چپ و راست کوبنده‌اش روح‌الله است" ایشان فرمودند روح‌الله کیست؟ بلکه کوبنده توطئه‌ها شما ملت هستید. در واقع در جای جای سخنرانی‌های خود اصرار دارد که بگوید من نبودم که این انقلاب را به ثمر رساندم بلکه شما مردم و خدا بودید که این کار را کردید. اگر امام این خودرستگی را نداشت، مسلما نمی‌توانست چنین تحول عظیمی را بیافریند. تمام بدبختی‌های ما در بعد از انقلاب از همین ناحیه است؛ یعنی همان "حب الدنیا راس کل خطیئه". تمام درگیری‌های، جنگ قدرت‌ها، چپ و راست‌ها... اصولگرا و اصلاح‌طلب درست شد آن هم به خاطر اینکه گرفتار باندبازی‌ها، خودپرستی و خودخواهی‌ها هستیم. امام توانسته بود از این مرحله رهایی پیدا کند.

وقتی انسان اسیر نفس شد و خودخواه شد، کارش به جایی می‌رسد که برای توجیه رفتار انحرافی خود امام حسین و امام حسن علیهماالسلام را متهم می‌کنند که اهل معامله بوده‌اند یا حضرت علی علیه‌السلام را نیز به همین موضوع متهم می‌کنند. در واقع دین و خدا را زیر سوال می‌برند تا خود را تبرئه کنند. عزت و شرافت را زیر پا می‌گذارند تا کار خود را توجیه کنند. چرا امروز رئیس‌جمهور کشور ما دست و پا می‌زند تا آرمان‌ها و اصول انقلابی را زیر سوال ببرد و تضعیف کند؟ چنین شخصی اسیر نفس است و نفس به او اجازه نمی‌دهد که بگوید من عرضه این کار را ندارم و چنین مسئولیتی برای من سنگین است. روزی که انقلاب ما در حال پیروزی بود او در محفل دیپلمات‌ها و بده‌بستان‌کننده‎ها در حال رشد و فکر بود و در واقع با مردم و انقلاب سروکار نداشت و الان هم به دنبال همان است. برای حفظ قدرت خودش ننگی به بار آورد که نه تنها در تاریخ این ۳۷ سال که چه بسا در قبل از آن نیز سابقه چنین فضاحتی وجود نداشت.

با وجود این دولت اعتماد مردم از نظام سلب می‌شود از بس که مردم از این دولت دورویی و تزویر دیدند. برای اولین بار مردم را از دولت جدا کرد در صورتی که یکی از آرزوهای امام این بود که مردم و دولت همراه باشند و در واقع مردم را نامحرم پنداشت.

در این دولت حرام‌خواری و دستبرد به بیت‌المال رواج پیدا کرد. در این دولت افراد مفسد و فتنه‌گر که مقام معظم رهبری فرموده بود چنین افرادی تا توبه نکنند بزرگ‌ترین خطر خواهند بود به کار گرفته شد و مشاهده می‌کنید که بسیاری از افراد در راس کار یا فاسدند یا از فتنه‌گران هستند. در این دولت پای بزرگ‌ترین دشمن اسلام و بشریت به این کشور باز شد و راه کنار آمدن با آمریکا را هموار کردند. در این دولت مقام علمی ما افت کرد و عقب رانده شدیم. در اینجا به جمله امام در نجف می‌رسیم که بسیار عظیم است و خطاب به طلاب فرمودند: "خدا نکند قبل از آنکه خود را اصلاح کنید و مهذب شوید جامعه به شما رو بیاورد که جز مفسده چیزی به همراه ندارید".

چرا آقای رئیس‎جمهور ناگهان به فکر باغ و نهال افتاد در حالی که ایشان می‌گفت می‌خواهد ۱۰۰ روزه اقتصاد مملکت را اصلاح کند؟ ایشان که وعده می‌داد بعد از تحقق برجام تحریم برداشته می‌شود و مشکلات حل خواهد شد اما حال به فکر نهال‌کاری افتاده است؟ به صحبت جان کری در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۵ش توجه کنید که می‌گوید: "حمایت ایران از حزب‌الله و اسد حل مشکلات بانکی را دشوار می‌کند و امیدوارم که رفتار ایران به مرور تغییر کند" در واقع جان کری با این سخن پیامی به رئیس‌جمهور داده است که تا برجام دو و سه و چهار تحقق پیدا نکند، منتظر برداشته شدن تحریم نباشید. برجام اول صورت پذیرفت و زمان‌هایی طول کشید و تحریم‌هایی طولانی اعمال شد تا دولتی پیدا شد که به عزت، استقلال و آرمان‌های انقلاب پایبند نبود و توانست برجام را جامه عمل بپوشاند. در سخنان جان کری این نکته مهم است که می‌گوید امیدوارم رفتار ایران به مرور تغییر کند، یعنی این موضوع زمان می‌برد و باید یک دوره دیگر تحریم برقرار باشد تا فشارها مضاعف شود و دوباره عده‌ای با سروصدا بیایند و بگویند که ۱۰۰روزه مشکل حل می‌شود و تحریم‌های جدید برطرف می‌شود و درواقع همه مشکلات ناشی از همین مذاکرات با آمریکاست سپس یک قدم دیگر جلو می‌روند و نوبت به تعطیلی موشک و صنعت دفاعی می‌رسد. خلاصه گام به گام جلو می‌رود تا همان نهال به بار بنشیند.

این نهالی که رئیس‎جمهور ما کاشته همان نهالی است که بعد از رحلت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله کاشته شد، غرس شد و نتیجه آن ۶۰ سال بعد به بار نشست. ثمره آن نهال سر امام حسین علیه‌السلام و یاران ایشان بود. نهالی که امروز رئیس‎جمهور کاشت این بود که راه مذاکره با آمریکا، راه بی‌غیرتی، راه وطن‌فروشی را باز کرد و نتیجه هم گرفت و به قول آقای هاشمی رفسنجانی تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شد که این اولین قدم بود و حال باید این نهال رشد کند و برجام دو و سه نیز محقق شود یعنی موضوع حقوق بشر مطرح شود و کم‌کم اسلام رنگ ببازد و آرمان‌های انقلاب از بین برود، هم‌جنس‌بازی آزاد شود تا نهایتا در آینده سیب و گلابی حاصل شود که سیب و گلابی همان سر بچه‌های حزب‌اللهی، جوانان انقلابی و ولایت‌مدار است یعنی سرشان بالای دار برود آن هم به این جرم که وطن‌خواه و امام‌خواه بودند. انا لله و انا الیه راجعون.

ادامه دارد...

پی‎نوشت:

۱-سوره نور، آیه ۳۵/

به اشتراک بگذارید : تلگرام   |   فیس‌بوک
نام :
ایمیل :
پیام :