عنوان: پیام به ملت ایران در مورد پایان اعتصابات و شروع کارها
تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۵۷/ ۱۶ ربیع الاول ۱۳۹۹
مکان: تهران، مدرسه علوی
موضوع: پایان اعتصابات و از سر گرفتن فعالیتها و کارها
مخاطب: ملت ایران
شناسه ارجاع: جلد ۶ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۱۴۱ تا صفحه ۱۴۲

بسم الله الرحمن الرحیم‌

ملت شریف و شجاع ایران‌

اکنون که به فضل الهی و به یمن مقاومتها و پایداریهای سرسختانه شما مردم غیور، پایگاههای رژیم سلطنت استبدادی و حکومت ضد اسلامی خاندان پهلوی و پایه‌های استعمار نو و کهنه، یکی پس از دیگری، درهم ریخته شده‌اند، و دولت موقت انقلاب اسلامی به عنوان اولین قدم در راه تحقق اهداف انقلاب مقدس اسلامی مستقر گردیده است، لازم می‌داند که از عموم مردم ایران- از کارگران، کارمندان، بازاریان، پیشه‌وران، دانشگاهیان و فرهنگیان- دعوت نماید که از روز شنبه ۲۸ بهمن ۵۷- ۱۹ ربیع الاول ۹۹- اعتصابات خود را پایان داده و فعالیتها و کارهای خود را آغاز نمایند.

وضع مملکت در اثر وسعت بی‌سابقه فساد گردانندگان رژیم محمد رضا پهلوی، خیانتها و غارتگریها و همچنین به دلیل ضرورت استمرار اعتصابات همگانی، به عنوان حربه‌ای در دست ملت برای درهم شکستن قدرت مقاومت رژیم سابق، به جایی رسیده است که باید بلافاصله دست به کار سازندگیهای اساسی زد. ادامه اعتصابات و تاخیر در انجام یک سلسله اقدامات سیاسی و اقتصادی ضروری و فوری، احتمالا شرایطی را ممکن است به وجود بیاورد که دشمنان داخلی انقلاب اسلامی و اجانبی که با از بین رفتن رژیم سابق منافع خود را از دست رفته می‌یابند، دست به تحریکات زده و احیانا بهره‌برداریهای ضد اسلامی و ضد ملی بنمایند. لذا مملکت باید از دوران اعتصاب و سرسختی و محرومیتهایی که به منظور سرنگونی نظام استبدادی بر خود تحمیل کرده بود بیرون آمده، چرخهای حیاتی و اقتصادی و انتظامی خود را با قدرت و سرعت و بازدهی چندین برابر در جهت تولید و اصلاح به راه اندازد و به ترمیم خرابیها و احیای برکات و تولیدات بپردازد.

دخالتهای خودسرانه و کارشکنی در دستورات و نظامات دولت موقت انقلاب اسلامی، باعث هرج و مرج می‌باشد. لذا باید با کمال دقت و هوشیاری و صحبت، «۱» با دولت موقت اسلامی همکاری همه جانبه نموده و از دستورات و رهنمودها اطاعت و از اقدامات دولت پشتیبانی قاطع نمایید. عدم تمکین از دولت موقت، کارشکنی در اجرای برنامه‌های دولت انقلابی به منزله مخالفت با انقلاب اصیل اسلامی محسوب شده، و محرکین و عاملین آن به عنوان عناصر ضد انقلابی به مردم معرفی خواهند شد تا خود ملت، همان طور که رژیم ضد انقلابی شاه را سرنگون ساخت، تکلیف این عناصر ضد انقلابی را معلوم نماید. و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

روح الله الموسوی الخمینی‌